Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

správy
ekológia: Zo Šanghaja do Pekingu na menej než jednu nádrž
13. december 2011 @ 14:51:16 CET, poslal k.zechmeister

SKODA Režisér a jazdec rally Li Č' prešiel s autom Škoda Superb 1.4 TSI DSG viac ako 1 200 km na bežnej ceste na menej ako jednu nádrž.

Šesťdesiatlitrová nádrž bola na štarte v Šanghaji zapečatená za prítomnosti dvoch právnikov. Rekord bol dosiahnutý počas bežnej cestnej premávky. Vozidlo pred jazdou absolvovalo bežnú kontrolu v autorizovanom servise Škoda. Vodičom vozidla bol populárny čínsky režisér a rally jazdec Li Č'.

Rekordný Li Č' cestu odštartoval v Šanghaji a na trase do Pekingu dosiahol spotrebu paliva necelých 4,5 litra/100 km. Táto hodnota je jasným potvrdením vysokej energetickej úspornosti moderných pohonných jednotiek vlajkovej lodi značky Škoda. S motorom 1.4 TSI DSG je Superb jedným z mála automobilov triedy B, ktoré vyhovujú požiadavkám nových pravidiel EEP (Environmental Economic Policies) platných v Číne od 1. októbra 2011. Ich splnenie je u každého vozidla predaného v Číne dotované sumou 3 000 jüanov.

Predseda predstavenstva spoločnosti Škoda China Dr. Gerrit A. Marx po príchode vozidla do Pekingu povedal: „Škoda je spoločnosť, ktorej záleží na životnom prostredí. Naším prvoradým cieľom je ponúkať účinnú technológiu vo všetkých našich modeloch, a to za prijateľné ceny. Automobil Superb 1.4 TSI DSG ponúka veľkorysý priestor pre všetkých cestujúcich a jeho motor s výkonom 96 kW ukázal, čo je možné dosiahnuť prostredníctvom kombinácie optimalizovanej technológie a úsporného štýlu jazdy. Takto nízka spotreba je dôkazom kvality Superbu, ale demonštruje aj vynikajúcu kvalitu čínskej infraštruktúry a význam úsporného štýlu jazdy, pretože vodičova pravá noha môže ovplyvniť spotrebu z viac než desať percent.“

„Aby som išiel takto extrémne dlhú vzdialenosť takto pohodlne a zároveň úsporne, to sa mi naozaj stáva málokedy,“ komentoval svoju jazdu Li Č'. Vynikajúca kvalita, veľkorysý priestor, elegantný dizajn, špičkové bezpečnostné parametre a veľmi dobre vyvážený pomer medzi úžitkovou hodnotou a cenou, to sú kľúčové vlastnosti modelu Superb, ktorý je vlajkovou loďou značky Škoda nielen na čínskom trhu.

Počas cesty sprevádzal svojho čínskeho kolegu i Rakúšan Gerhard Plattner, držiteľ radu rekordov s vozidlami značiek Volkswagen a Škoda, z ktorých tri sú zapísané aj v Guinnessovej knihe: „Superb je skvelým príkladom úspornej spotreby paliva. Tá je pritom dôležitá nielen pre našu peňaženku - každý z nás je tiež zodpovedný za ochranu životného prostredia a šetrenie cennými zdrojmi. Dosahovaním spotreby paliva hlboko pod normou udávanou výrobcom chceme ukázať, že okrem výrobcov automobilov môže k ďalšiemu znižovaniu úrovne znečistenia ovzdušia prispieť každý vodič.“

Zdroj: ŠKODA AUTO Slovensko s.r.o.


Súvisiace správy

Najčítanejšie /SKODA/