Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

správy
formula 1: Prvý štart nového motora Honda pre F1
21. október 2013 @ 10:14:27 CEST, poslal k.zechmeister

HONDA Spoločnosť Honda zverejnila záznam z prvého štartu svojho nového motora pre F1. Motor je vyvíjaný pre sezónu 2015, ktorej sa značka Honda zúčastní v rámci spoločného projektu so stajňou McLaren.

Manabu Nishimae, prezident spoločnosti Honda Motor Europe Ltd, k tomu uviedol: „Je vzrušujúce po prvýkrát počuť plač nášho novorodeného motora pre Formulu 1. Naši konštruktéri na jeho vývoji intenzívne pracujú a tešíme sa na začiatok sezóny 2015.“

Spoločnosť Honda bude zodpovedať za vývoj, výrobu a dodávku pohonnej jednotky vrátane motora a systému pre rekuperáciu kinetickej energie. Úlohou spoločnosti McLaren bude vývoj a výroba podvozku a taktiež vedenie nového tímu McLaren Honda.

Nové pravidlá F1 požadujú od roku 2014 zavedenie 1,6l preplňovaných motorov V6 s priamym vstrekovaním paliva vybavených systémami pre rekuperáciu kinetickej energie. Možnosť ďalej vyvíjať tieto technológie pohonných jednotiek v náročnom prostredí automobilových pretekov je hlavným dôvodom rozhodnutia spoločnosti Honda zapojiť sa do seriálu pretekov F1. Spoločnosť Honda sa v celej svojej histórii vždy intenzívne snažila zvyšovať účinnosť spaľovacích motorov a v posledných rokoch vyvíja priekopnícke technológie pre hospodárenie s energiou, ako sú napríklad hybridné systémy. Účasť v pretekoch F1 na základe týchto nových pravidiel posunie technologický rozvoj v oboch spomínaných oblastiach ešte ďalej. Okrem toho získa nová generácia konštruktérov spoločnosti Honda príležitosť nadobudnúť skúsenosti v náročnom a vzrušujúcom prostredí najvyššej súťaže automobilového športu.

Od júna 2014 bude európska športová divízia spoločnosti Honda sídliť v Milton Keynes.Zdroj: Honda Motor Europe Limited Slovensko, organizačná zložka


Súvisiace správy

Najčítanejšie /HONDA/