Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
štúdie a prototypy: Honda ukáže v Ženeve elektromobil e Prototype
27. február 2019 @ 14:44:46 CET, poslal k.zechmeister

HONDA Nové elektrické vozidlo od spoločnosti Honda sa predstaví na ženevskom medzinárodnom autosalóne 2019 pod názvom Honda e Prototype. Tento nový model vychádza z vysoko uznávaného automobilu Urban EV Concept z roku 2017 a je kľúčovou súčasťou stratégie „elektrickej vízie“ Hondy pre európsky región.

Automobil Honda e Prototype je skonštruovaný tak, aby spĺňal požiadavky moderného životného štýlu a je kombináciou jedinečného dizajnu, pokročilých funkčností a pútavej jazdnej dynamiky. Vozidlo poskytuje perfektné vybavenie pre mestské prostredie.

Jedinečný a jednoduchý dizajn exteriéru
Pri vývoji automobilu e Prototype kládla Honda dôraz na funkčnosť a účelnosť s jednoduchým dizajnom a jedinečným charakterom. Plynulé krivky karosérie sa tiahnu od kapoty motora k panoramatickému strešnému oknu a vytvárajú jednoliaty povrch nahor a ponad cestujúcich na predných sedadlách. Ďalšie zdokonalenie aerodynamických vlastností a plynulý prechod čelného skla do predných stĺpikov pomáhajú dosiahnuť tiché a príjemné cestovanie.Medzi neprehliadnuteľné štýlové prvky, ktoré zvýrazňujú čistý a prehľadný profil, patria aj zapustené „vyskakovacie“ kľučky a kompaktné kamery, ktoré nahradili tradičné bočné zrkadlá. Kľučky dverí a kamerový monitorovací systém sú v tejto triede vozidiel jedinečnou výbavou. Pokročilý nabíjací port automobilu je centrálne integrovaný v kapote, čo umožňuje jeho jednoduché používanie z oboch strán a LED osvetlenie, viditeľné cez sklenený priezor, víta vodiča a informuje ho o stave nabíjania akumulátora.

Dizajnérske motívy sú definované čiernymi panelmi s jedinečnými konkávnymi profilmi vpredu a vzadu. Jedinečná a náročná pozornosť sa venovala detailom okrúhlych svetlometov, ktoré zvýrazňujú celkový jednoduchý a čistý dizajn a definujú „ľudskú tvár“ vozidla e Prototype od Hondy.

Pod jeho povrchom sa skrýva úplne nová platforma, špecifická pre EV, ktorá umožnila dosiahnuť kompaktné rozmery, pričom relatívne dlhý rázvor, širší rozchod a krátke previsy zabezpečujú výnimočnú manévrovateľnosť v meste a dynamické jazdné charakteristiky. Nízky a robustný vzhľad, zvýraznený rozšírenými podbehmi, ukrývajúcimi široké kolesá, prepožičiava jednoduchému a čistému dizajnu exteriéru dynamický akcent.

Moderný interiér s pokročilými technológiami
Priestranná kabína s modernými minimalistickými estetickými prvkami vytvára cestujúcim príjemné prostredie. Pocit pohodlia ako v salóniku sa dosiahol použitím zmesi nábytkových tkanín a iných materiálov príjemných na dotyk, aké sa používajú v moderných domoch. Pocit priestrannosti je zdôraznený plochou podlahou v prednej aj zadnej časti kabíny.Aby sa cestujúci nemuseli vzdať svojich digitálnych záľub a životných štýlov, intuitívny a prispôsobiteľný horizontálny displej s dvojitou obrazovkou sa vyznačuje širokou škálou inteligentných aplikácií a služieb. Sofistikované špičkové rozhranie je určené pre maximálnu využiteľnosť a automobil posúva za hranice chápania dopravného prostriedku, aby sa mohol plne integrovať do moderného každodenného života.

Súbor digitálnych pomôcok novej generácie sa predstavuje spolu s mnohými ďalšími ovládacími prvkami informačno-zábavného systému a pohodlia a umožňuje súbežné spracovanie úloh a jednoduchú orientáciu v ponuke. Obrazovky, znázorňujúce výhľad dozadu, sprostredkovaný kamerovým systémom spätných zrkadiel, sú integrované po oboch stranách palubnej dosky a sú ergonomicky umiestnené tak, aby zabezpečovali prirodzené vnímanie a videnie vodiča. Zorné pole vodiča zväčšuje aj digitálna zadná kamera, zabudovaná vo vozidle.

Športový automobil, efektívny v mestskej premávke
Prvý kompaktný automobil od Hondy na špeciálnej EV platforme ponúka zmes efektívnosti, výkonnosti a použiteľnosti, ktorá je perfektná pre mestské prostredie. Automobil e Prototype od Hondy má dojazd vyše 200 km a schopnosť „rýchleho nabíjania“ zabezpečí nabitie akumulátora na 80 % za 30 minút, vďaka čomu je ideálny pre bežné dochádzanie do práce. Dynamické jazdné vlastnosti na ceste sú určené pre zábavné a emotívne zážitky, pričom výkon malého automobilu novej generácie zabezpečuje výkonný elektrický motor, poháňajúci zadné kolesá.Automobil e Prototype od Hondy sa predstaví 5. marca na ženevskom medzinárodnom autosalóne. Výroba kompaktného mestského elektrického vozidla sa začne v priebehu tohto roka.

Zdroj: Honda Motor Europe Limited, organizačná zložka Slovensko


Súvisiace správy

Najčítanejšie /HONDA/