Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

Sociálne siete
 

správy
automobily osobné: Mazda uvedie na trh prvý plne hybridný model
21. december 2021 @ 11:05:45 CET, poslal k.zechmeister

MAZDA Nová Mazda 2 Hybrid, ktorá sa začne predávať od jari 2022 v celej Európe, po prvýkrát prináša do modelového radu vozidiel Mazda technológiu plne hybridnej hnacej sústavy. Tento model je najnovším výsledkom dlhodobej spolupráce spoločností Mazda Motor Corporation a Toyota Motor Corporation.

Mazda 2 Hybrid je samonabíjací a plne hybridný model, ktorý kombinuje benzínový trojvalcový motor s objemom 1 490 cm3 a výkonom 68 kW / 93 k s elektromotorom s výkonom 59 kW, vďaka čomu sa dosahuje celkový výkon systému 85 kW / 116 k.

Nový hybrid od spoločnosti Mazda zrýchli z 0 na 100 km/h za 9,7 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 175 km/h. Spotreba paliva v kombinovanom cykle podľa WLTP je iba 4,0 – 3,8 l/100 km a emisie CO2 len 93 – 87 g/km (v závislosti od rozmeru kolies, 16- alebo 15-palcové).

Pri naštartovaní vozidlo automaticky beží v režime EV, ktorý ponúka plynulý, bezproblémový a tichý chod na elektromotor v mestskom prostredí s nulovými emisiami CO2, NOx a pevných častíc.Počas bežnej jazdy sa rozdeľovanie výkonu medzi zážihový motor a elektromotor upravuje s cieľom dosiahnuť optimálny výkon a čo najnižšiu spotrebu paliva. Počas spomaľovania a brzdenia sa kinetická energia rekuperuje vo forme elektrickej energie na uskladnenie do vysokovýkonného akumulátora.

Akumulátor je priebežne dobíjaný motorom poháňaným generátorom, aby sa odstránila akákoľvek potreba dobíjania systému z externého zdroja.

Aj keď ide o kompaktné vozidlo segmentu B, rázvor novej Mazdy 2 Hybrid s hodnotou 2 560 mm poskytne komfortné usadenie až štyrom dospelým osobám, a tiež 286 litrov batožinového priestoru. K dispozícii bude v celej Európe v troch stupňoch výbavy – Pure, Agile a Select. Model získal najvyššie päťhviezdičkové hodnotenie odolnosti voči nárazu podľa normy EuroNCAP.

Pôvodný model 2 bude aj naďalej v ponuke. Mazda 2 Hybrid dopĺňa modelovú ponuku značky.

Pre automobilku Mazda je to výrazne významný model v kontexte záväzku spoločnosti plniť ciele stanovené v dokumente „Trvalo udržateľný dizajn Zoom-Zoom 2030“, ktorý je jej dlhodobou víziou technologického rozvoja. Konkrétne – v súlade s Parížskou dohodou – je cieľom automobilky znížiť priemerné emisie CO2 za celú korporáciu o 50 % do roku 2030 a o 90 % do roku 2050.

Zdroj: Mazda Motor Slovensko


Súvisiace správy

Najčítanejšie /MAZDA/