Vitajte na AGENTÚRA AUTO DATA, spol. s r.o.
rss správy | rss magazín | aad.sk | shop.aad.sk | ocenit.eu | download.aad.sk
AGENTURA AUTO DATA, spol. s r.o. eShop

Partneri

správy
automobily osobné: Prichádza vynovená Škoda Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo
18. december 2023 @ 15:30:44 CET, poslal k.zechmeister

SKODA Škoda Auto Slovensko rozširuje paletu svojich modernizovaných vozidiel Scala a Kamiq o výbavový stupeň Monte Carlo, ktorý je poctou súťažnej histórii automobilky. S čiernymi prvkami a čiernym nápisom Škoda na zadnej strane oboch modelov dodávajú modernizovaným dynamickým modelom ešte športovejší charakter.

Model Scala v prevedení Monte Carlo štartuje od 23 660 eur, zatiaľ čo mestské SUV Kamiq vo variante Monte Carlo štartuje od 24 620 eur.

„Kamiq a Scala pri svojom uvedení na trh novo definovali štandardy kompaktnej triedy nielen pre značku Škoda. To, že ide o populárne vozidlá, potvrdzujú aj ich silné predaje u slovenských motoristov. Dnes zároveň prichádza ich vrcholová verzia Monte Carlo, ktorá prináša popri bohatej výbave zahŕňajúcej predné Matrix-LED svetlomety a širokú škálu pokročilých asistenčných systémov tiež športové prvky, akými sú dynamickejšie tvary karosérie vďaka čierne lakovaným častiam, či športové sedadlá,“ uviedol Roman Rajtár, vedúci marketingu Škoda Auto Slovensko a dodal: „Vďaka výbave, inšpirovanej historickými úspechmi značky Škoda v motoristických športoch, získala Scala a Kamiq ešte športovejší a emotívnejší charakter.“Športový vzhľad a výrazné čierne prvky
Čierne prvky dodávajú modernizovaným vozidlám Škoda Scala a Škoda Kamiq ešte športovejší a dynamickejší vzhľad. Športový vrcholný model Scala Monte Carlo sa tradične vyznačuje početnými čiernymi dizajnovými prvkami. Rámček masky chladiča, kryty vonkajších spätných zrkadiel i bočné prahy a nápisy na zadných dverách sú lakované na čierno. Predné blatníky zdobia plakety Monte Carlo. Súčasťou štandardnej výbavy modelu Scala Monte Carlo je čierna panoramatická strecha, ktorá plynule prechádza v predĺžené sklo piatych dverí. Okrem toho sú súčasťou výbavy Matrix-LED predné svetlomety, LED predné hmlové svetlomety s funkciou prisvecovania a zadné bočné okná a sklo piatych dverí s vyšším stupňom tónovania (Sunset). Štandardné 17" čierne leštené kolesá Kajam pre Monte Carlo majú čierne aerodynamické kryty. Na prianie sú pre tento vrcholný variant dodávané 18" čierne leštené kolesá Ursa.V prípade modelu Kamiq Monte Carlo je typická čierno lakovaná strecha s A-stĺpikmi, ktoré dopĺňa rámček masky chladiča, kryty vonkajších spätných zrkadiel, bočné prahy, strešné lyžiny a nápisy taktiež lakované v čiernej farbe. Tento model má v čiernom prevedení aj celý difúzor zadného nárazníka. Na predných blatníkoch sú umiestnené plakety Monte Carlo. Štandardná výbava zahŕňa Matrix LED predné svetlomety, LED hmlové svetlá s funkciou prisvietenia, panoramatickú strechu a zadné bočné okná a sklo piatych dverí s vyšším stupňom tónovania (Sunset). Štandardné 17" čierne leštené kolesá Kajam pre Monte Carlo majú čierne aerodynamické kryty. Na prianie sú pre tento vrcholný variant k dispozícii 18" čierne leštené kolesá Ursa.

Interiéru dominujú športové sedadlá
Športový vrcholný model Monte Carlo ponúka vďaka rovnomennému interiéru ešte viac vizuálnych prvkov. Športové sedadlá, dizajnová časť prístrojovej dosky a výplne dverí variantu Monte Carlo sú potiahnuté umelou kožou s karbónovým vzhľadom. Športový multifunkčný kožený volant má čierne prešívanie a je vybavený plaketou Monte Carlo. Štandardom pre variant Monte Carlo je aj nastaviteľné LED ambientné osvetlenie. Pre ďalšie zníženie uhlíkovej stopy pri výrobe svojich vozidiel používa Škoda Auto pri výrobe modelov Scala a Kamiq ešte viac udržateľných materiálov ako doposiaľ. Recyklované materiály pre čalúnenie, podlahu a koberce dopĺňajú prírodné obnoviteľné suroviny. Napríklad výplne dverí sú čiastočne vyrobené z vlákien konope a kenafu, čo je druh ibišteka. Určitý podiel týchto vlákien, ktoré zvyšujú pevnosť, je použitý aj na strope.Vyspelejšie asistenčné systémy a úspornejšie motory
Škoda Auto vykonala rozsiahlu modernizáciu kompaktného hatchbacku Scala a mestského SUV Kamiq. Oba modely majú veľmi vysokú úroveň aktívnej aj pasívnej bezpečnosti vďaka tuhým karosériám a teraz ešte vyspelejšej ponuke asistenčných systémov. Modely Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo je možné kombinovať s úspornými motormi TSI generácie evo2 v širokom výkonovom rozpätí od 70 kW (95 k) do 110 kW (150 k) v kombinácii s manuálnou alebo automatickou prevodovkou. Scala Monte Carlo s elegantnými ostrými líniami vyzerá ešte dynamickejšie a Kamiq Monte Carlo pôsobí vďaka dizajnovým úpravám dojmom robustnejšieho SUV. Oba modely sú zároveň dostupné s novými Matrix-LED prednými svetlometmi, ktoré sa u nich objavujú prvýkrát. Novinkou je aj použitie virtuálneho pedála v kombinácii s elektrickým ovládaním piatych dverí.

Zdroj: Škoda Auto Slovensko s.r.o.


Súvisiace správy

Najčítanejšie /SKODA/